eriba troll 1965

Eriba Troll je velice pohodlný obytný karavan vhodný na dovolenou či prázdniny pro velkou rodinu. 

Tento model se vyrábí od roku 1957 a vyrábí se dodnes. Samozřejmě prošel několika modifikacemi a modernizací, ale tvarem se moc nemění a interiér je na tom podobně. Není totiž důvod, jelikož jeho aerodynamický tvar má skvělé vlastnosti při jízdě. Šípovitá příď a stahovací střecha jsou opravdu důmyslně spojené prvky. Co se týče jízdy, je velice klidný a dobře drží stopu vozu, toto potvrdí většina vlastníků tohoto karavanu.  První karavany měli  plynové  a šesti voltové vybavení. Dvě světla na šest voltů a jednu zásuvku,  lednici, topení, dvouhořákový vařič a dvě světla na propan. Pozdější verze měli, přidané osvětlení na  dvanáct voltů a později i síťové napájení. Tím se samozřejmě měnily  i spotřebiče. Lednice se začala dávat kombinovaná – plyn a 12/220 V , osvětlení 12/220 V, k topení se začal dávat ventilátor a rozvod teplého vzduchu po karavanu, u dřezu nahradilo nožní pumpičku tlačící vodu do kohoutku, tlakové čerpadlo atd. Dvouvařič zůstal, akorát se změnil design.  Zásobník na propanbutanové lahve je v přední části karavanu zvenčí a je přes ně ochranný dekl. Zásobník je na dvě pětikilové lahve.

           

                              Topeni - thruma                                                       Dřez a dvouvařič

  Tepelná izolace je plně dostačující, mohu potvrdit že při nulové teplotě jme měli přes noc puštěno topení na druhý stupeň z deseti a bylo tam opravdu nádherně.

   Kostra je svařena z hliníkových trubek a je potažená hliníkovými pláty a snýtováno. Přes všechny spoje jsou ozdobné lišty. Mezi venkovním plechem a vnitřním čalouněním je polystyren.

     Jedno ze tří vyklápěcích oken

   Co se týče nábytku a vnitřního vybavení z mého hlediska nejde nic vytknout, okolo celého karavanu jsou přihrádky, šatní skříň , pod všemi lavicemi úložné prostory dokonce zrcadlo, vyklápěcí tři okna plus možnost větrání stanovinou ve zdvižené střeše, dosti místa na spaní. Rozměry lůžek jsou – zadní 190X188cm, přední 120X188cm celkem dle výrobce pro 5 osob. Míst k sezení v přední a zadní části je celkem 10. Zpracování a design celého vnitřku je opravdu důmyslné a barevně velmi pěkně zpracované.

              

 Podvozek je svařen z ocelových profilů a uprostřed je centrální tažná roura. Brzdy jsou mechanické a ovládá je nájezdová a ruční brzda. Pneumatiky se používali diagonální v rozměru  6,40 / 15.  

  Eriba byla dokonce oceněna za svou propracovanost a komfort který nabízí, rozhodnutí vydalo 82 odborníků v tomto oboru.

   Rozměry a váhy:

      Celková šíře                  - 2,0 m

     Celková šíře vnitřní       - 1,9 m

     Celková délka s ojí       - 5,32m       

     Celková délka               - 4,43m

     Vnitřní výška                 - 1,85m

     váha pohotovostní        - 700kg

     váha užitečná               - 200kg

     Celková váha               - 900kg

 

 

                      

 

 Jak jsem uváděl , Eriba si ponechává základní design do dnes. ERIBA TROLL 2005 a 1965

                  

 

                  

                                                                                                                             

                      

Aktualizováno (Pondělí, 27 Září 2010 14:40)